Wielkanocna Zbiórka Żywności 2022

W dniach 01-02 kwietnia 2022 r. w całej Polsce zostanie przeprowadzona Wielkanocna Zbiórka Żywności dla osób najbardziej potrzebujących. Jak co roku udział w niej weźmie Stowarzyszenie Integracyjne "Razem" z Elbląga wspierane w tym roku przez uczniów Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.

Tragedia Ukrainy i trudne zadanie pomocy uchodźcom wojennym, w które nasz Bank Żywności, jak wiele innych organizacji aktywnie się zaangażował, nie przesłoniło nam potrzeb naszych rodaków w trudnej sytuacji. Nasza działalność statutowa - udzielanie pomocy żywnościowej potrzebującym pomocy mieszkańcom naszego kraju prowadzona jest nieprzerwanie. Pamiętamy też o tym, że nasi podopieczni czekają na tradycyjne już paczki świąteczne. W tym trudnym, niepewnym czasie Święta Wielkanocne powinny wszystkim przynieść trochę radości i nadzieję Jak co roku w tym celu organizujemy Świąteczną Zbiórkę Żywności w sklepach i liczymy na taką, jak zawsze, hojność klientów sieci handlowych. Trwająca od 2020 roku pandemia pogorszyła sytuację wielu Polaków, którzy stracili pracę lub ich dochody znacznie zmalały, a wydatki rosną z powodu inflacji cen. Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni – to tylko część grup, do których trafia pomoc Banków Żywności i które teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia. W Polsce prawie 2 miliony osób żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że na wszystkie swoje wydatki ma do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie. - To jedna z najważniejszych zbiórek żywności od lat. W obliczu trudnej sytuacji, która dotyka wielu ludzi istnieje jedno słowo, które może nam pomóc: „razem”. Stojąc ramię w ramię, wyciągając do siebie pomocną dłoń i wspierając osoby potrzebujące, możemy rozwiązać wiele problemów – mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. - Musimy pomagać mądrze i zrozumieć, że nasze wsparcie będzie potrzebne jeszcze długo.

Wielkanocna Zbiórka Żywności 2022 odbędzie się w dniach 01-02 kwietnia 2022 r. Stowarzyszenie Integracyjne "Razem", jak co roku, aktywnie włączy się w zbiórkę żywności na rzecz najbardziej potrzebujących wsparcia mieszkańców naszego miasta. W tym roku zbieramy w sklepach: "Lidl" przy ul. Dębowej 4C oraz "Biedronka" przy ul. Donimirskich 29 i przy ul. Rawskiej 30. W zbiórce pomagać w tym roku będą nam uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu - za co już dzisiaj serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom (szczególnie Pani mgr Joannie Poleckiej) i samym uczniom, którzy zgłosili się do udziału w naszej akcji.