Międzynarodowy Dzień Żywności

W piątek, dnia 14 października 2022 r. w ramach inicjatywy "Coffe House" organizowanej przez Stowarzyszenie "Teen Challenge" Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Elblągu spotkaliśmy się na elbląskim Placu Dworcowym, aby nakarmić głodnych i napoić spragnionych. W organizację tego spotkania włączyło się również nasze Stowarzyszenie Integracyjne "Razem" wspólnie z Bankiem Żywności w Elblągu i uczniami Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu oraz stowarzyszeniem "Wystarczy Jeden Uśmiech".

Spotkanie to miało szczególny charakter, ponieważ odbyło się w tak bogatej formule, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Żywności i Walki z Głodem, który przypada 16 października.

Uczestników spotkania częstowaliśmy przygotowanymi daniami przyrządzonymi w dużej mierze z produktów pozyskanych od darczyńców, uratowanych przed zmarnowaniem. To między innymi zapobieganie marnowaniu żywności stanowi jedno z przesłań tego Międzynarodowego Święta. Były pyszne zupy i drugie dania, bigos, krokiety i placuszki ukraińskie. Przeróżne ciasta, ciasteczka, owoce i wiele innych rarytasów. Każdy najadł się do syta jak również zabrał prowiant ze sobą.

Dla uczestników spotkania nasze Stowarzyszenie przygotowało grochówkę na boczku i wędzonce oraz różne rodzaje ciasta, a wszystkie te potrawy rozeszły się w ekspresowym tempie.

W imieniu organizatorów i uczestników DZIĘKUJEMY ❤️ wszystkim, którzy sercem, ofiarnością i swoją pracą wsparli inicjatywę Coffee House. Dzięki temu, wiele osób piątkowego popołudnia może nasycić się gorącym posiłkiem i innym wspaniałymi dodatkami.

O wydarzeniu napisali między innymi:

1. Podzielili się posiłkiem
2. Dla nikogo nie zabrakło żywności

Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia: