Świąteczna Zbiórka Żywności – podsumowanie

Tegoroczna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności - jaka odbyła się pomimo trwającego stanu epidemii - zaskoczyła organizatorów. Zebraliśmy łącznie 1504 kg produktów spożywczych. Nie jest to dużo w porównaniu z ubiegłymi latami, kiedy pozyskiwaliśmy około 8 ton żywności.

Mimo wszystko,. cieszymy się jednak z tego, co udało nam się zebrać w tym roku. Wszystkim Mieszkańcom Elbląga, którzy wsparli nasze działania serdecznie dziękujemy.

W trakcie tegorocznej edycji "Świątecznej Zbiórki Żywności" zebraliśmy łącznie 1504 kg produktów spożywczych. Nie jest to dużo w porównaniu z ubiegłymi latami, kiedy pozyskiwaliśmy około 8 ton żywności.

Cieszymy się jednak z tego, co udało nam się zebrać w tym roku, pomimo braku wolontariuszy przy koszach. Bez wolontariuszy i tak się nie obeszło: mieli oni bowiem za zadanie przygotować kosze do zbiórki, doglądać je kilka razy w ciągu dnia oraz komunikować nam, czy mamy po co pojechać.

W przeprowadzeniu tegorocznej akcji pomogli wolontariusze ze stowarzyszeń: Regionalne Centrum Wolontariatu, Lazarus, Karan, Razem, Przyjazny Krąg, Nasza Zawada, Fantazja, Żuławy, z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych nr 1 i 2, Bursy nr 3, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim, z parafii p.w. Brata Alberta. Wolontariusze to nasza podpora. Gorąco im dziękujemy!

W magazynie było nas tym razem tylko trzy osoby i nie tylko daliśmy radę, ale wracaliśmy do domu zupełnie nie zmęczone – co nas wcale nie cieszyło.

Najbardziej efektywna okazała się sobota: przybyło w sobotę około pół tony. Rezultat zbiórki bardzo poprawiły przedszkola nr 8, 17 i 18, które zorganizowały zbiórkę na terenie placówek. Serdecznie dziękujemy kadrze i rodzicom!

Dziękujemy Panu Prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu i wszystkim mediom za promocję zbiórki – było to bardzo potrzebne.

Z żalem przyznajemy, że nie będzie można przygotować tyle paczek świątecznych, ile było zazwyczaj - bardzo nam przykro, że nie pomożemy wszystkim, którzy tego oczekiwali.

Nie będzie też w tym roku spotkania wigilijnego, jednak we współpracy z MOPS będzie przygotowany świąteczny poczęstunek. O szczegółach poinformujemy przed planowanym wydarzeniem.

Dziękujemy wszystkim Elblążanom, którzy mimo wszystkim kłopotów spowodowanych zarazą zechcieli się podzielić z najuboższymi współmieszkańcami.

Bank Żywności w Elblągu.
Stowarzyszenie Integracyjne "RAZEM".