Spotkanie wigilijne w Kazimierzowie

Dnia 14 grudnia 2019 r. członkowie Zarządu i wolontariusze Stowarzyszenia Integracyjnego "Razem" wzięli udział w V Spotkaniu Wigilijnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Zicherka" z Kazimierzowa k. Elbląga wraz z sołtysami Sołectw Kazimierzowo i Adamowo.

Organizatorom spotkania dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie, a wszystkim członkom Stowarzyszenia "Zicherka". mieszkańcom Kazimierzowa i Adamowa życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020.

W dniu 14 grudnia 2019 r. (sobota) o godzinie 16:00 członkowie Zarządu i wolontariusze Stowarzyszenia Integracyjnego "Razem" wzięli udział w V Spotkaniu Wigilijnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Zicherka" z Kazimierzowa k. Elbląga wraz z sołtysami Sołectw Kazimierzowo i Adamowo.

Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją tradycyjnych "Jasełek" w wykonaniu zespołu dziecięcego "Zicherki" z Kazimierzowa, które wprowadziły wszystkich zebranych w klimat Świąt Narodzenia Pańskiego, przybliżając nam scenę Narodzenia Chrystusa sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Inscenizacja ta zawierała elementy patriotyczne: przeniosła wydarzenie Narodzenia Jezusa do czasów współczesnych i odwoływała się do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, czego wyrazem było zaśpiewanie przez dzieci dla Dzieciątka Jezus pieśni pt. "Niepodległa".

Po życzeniach świąteczno-noworocznych złożonych przez zaproszonych gości, m.in. przez ks. Adama Sokólskiego - proboszcza parafii Wierciny, sołtysów sołectw Kazimierzowo i Adamowo - Panie Władysławę Heidner (Kazimierzowo) i Stefanię Grzeszczak (Adamowo) oraz przedstawicielkę radnych Gminy Elbląg, nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń wśród uczestników uroczystości wigilijnej. Następnie zasiedliśmy do wspólnego stołu wigilijnego, na którym znalazły się między innymi takie potrawy, jak: tradycyjny barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami leśnymi, różnego gatunku ryby przygotowane na kilka sposobów, sałatki, bigos, i wiele innych.

?? Nie mogło oczywiście zabraknąć osoby św. Mikołaja, który przybył z dalekiej Laponii, aby wręczyć wszystkim prezenty. Nasze Stowarzyszenie również otrzymało "prezent" od św. Mikołaja. ??

Organizatorom spotkania wigilijnego serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie. A wszystkim członkom Stowarzyszenia "Zicherka", mieszkańcom Kazimierzowa i Adamowa życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020.